1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • RHODESIAN RIDGEBACK
  • Artush Avatar Edii
  • Daudi Dahabu Manwë

Novinky 2013

Zkouška ZZO

ZZOsmallARTI přesto, že jsme se v létě tři týdny rekreovali s Artushem a jeho novým kamarádem Daudim na chaloupce nedaleko Krkonoš, nepodcenili jsme trénink poslušnosti a 10.srpna 2013 jsme s odvahou a elánem nastoupili  na zkoušku ZZO (Zkouška základní ovladatelnosti psa).  Zkoušku jsme úspěšně složili, přestože se už stalo  pravidlem, že tam, kde jsem si jistá to dopadne tak akorát a tam, kde si jistá nejsem mě Artík příjemně překvapí :-). Nakonec, klasika, jak už to tak bývá, nejvíce chyb udělal psovod. Takže příště bude potřeba trošku lépe načíst teorii a slibuju Artíkovi, že už mu to příště nebudu kazit :-).

Hurááááááááááá pro Daudiho

huradaudi1small

 huradaudi2smallhuradaudi3smallTak dlouho očekávaná sobota je tady! Startujeme auto a vyrážíme směr Morava. Pro příjezd štěňátka je všechno dokonale připraveno, dovolená v práci vyřízená, krásné počasí rovněž zařízeno. V Manwë už nás čekají. Po tom, co už všechno potřebné víme, odjíždíme vybaveni hromadou masa, balíčkem všeho nezbytného pro štěňátko a hlavně…v proutěném koši na zadní sedačce na nás zvědavě mrká náš pejsek Daudi, náš nový kamarád. Artush se tváří, že je to zcela samozřejmé, že si vezeme domů dalšího pejska, jenom ho možná mrzí, že jsme nepřibalili do auto raději Badawi, která se mu opravdu moc líbí. Nejedeme domů do Liberce, ale jedeme na chalupu nedaleko Krkonoš, kde strávíme naši dovolenou a první dny a týdny s novým štěňátkem. Tak snad se kluci skamarádí.

Návštěva štěňátek v CHS Manwë

navstevastenatek1 navstevastenatek2 navstevastenatek3 navstevastenatek4Letošní páníčkovi narozeniny (16. června) jsme oslavili vskutku netradičně. Udělali jsme si výlet za štěňátky do chovatelské stanice Manwë. Moc jsme se těšili a to hlavně proto, že jsme se poprvé měli setkat s naším budoucím pejskem Daudim. Byla to naše druhá návštěva. Ve Střeni na Moravě už jsme byli v březnu, abychom se seznámili s Katkou, Davidem, malou Žanetkou a Spice, Zippy a Badawi. Samozřejmě jsme sebou vzali našeho dvouletého kluka Artushka, aby si mohl svého nového kamaráda pořádně očmuchat. Byl to zážitek. Na zahradě v ohrádce se batolilo sedm krásných malých prcků, 4 kluci a 3 holčičky. Hned by si je člověk vzal všechny. A tak jsme si hráli a hráli a vůbec se nám pak nechtělo domů. Artush se samozřejmě zajímal hlavně o krásnou Badawi, ale za štěňátky do ohrádky se taky přišel podívat. Vypadalo to, že mu nijak nevadí, s Daudim jsme ho seznámili, aby s tím teda za měsíc počítal. Neprotestoval, je to chytrý pes, protože je nášJ Asi po třech hodinách jsme se vydali na dlouhou cestu domů a celou dobu přemítali jak to čekání na štěňátko vydržíme.

Coursingová licence

Artíkovi druhé narozeniny (1. 6. 2013) jsme oslavili jak se patří. V Podještědské smečce v Liberci se ten den konal coursing a tak si Artush splnil poslední dva běhy nutné pro vydání coursingové licence. Jeden běh solo, druhý párový. Předchozí dva běhy absolvoval na podzim 2012. I přestože lilo celý den jako z konve, našemu Afričanovi to nevadilo, jak vidí coursingový naviják, tak přestane cokoliv vnímat a je dost těžké ho udržet. Běhání miluje, takže byl nadšený. Doma ho pak čekal opravdický sulcový dort se svíčkami. „Všechno nejlepší, Artushku“.

Narození štěňátek

narozeni daudi smallNarození štěňátek v CHS Manwë se blížilo. Mezi učením se na státnice, které byly před námi jsme netrpělivě čekali na telefon od Katky. Dokonce byla vypsána soutěž na datum narození štěňátek a na to, kolik prcků se narodí! My jsme tipovali 16. květen a 11 miminek. Soutěž jsme nevyhráli. Štěňátka se narodila 17. května a bylo jich sedm. Čtyři kluci a tři holčičky. Dva pejsci byli dokonce hnědonosí. Rozhodli jsme se pro černonosého pejska a svoje rozhodnutí už jsme nezměnili. Náš pejsek dostal žlutou mašličku a jmenovat se bude Daudi Dahabu Manwë. Moc se nám líbí nejenom to jméno, ale i jeho význam, zlatý milovaný, protože takový ON bude. Takže od této chvíle jsme sledovali takřka denně fotogalerii štěňátek Spice a Adama  a nemohli se dočkat první návštěvy.

Úspěšně jsme složili zkoušku ZOP

Dnes 21.4.2013 jsme úspěšně složili naší první zkoušku poslušnosti ZOP. V základní části nás sice lehce zradily pudy, na skupinovém cvičení jsme si ale vše vynahradili plným počtem bodů, takže jsme nakonec dostali známku výbornou.

Cvičíme v ZKO Hanychov

Od malička cvičíme s Artem v základní kynologické organizaci ZKO Hanychov v Liberci.Tady se naučil většinu základních povelů.Podmínkou bylo samozřejmě neustálé opakování poslušnosti i mimo prostory kynologické organizace.V současné době navštěvujeme také psí školu Psola rovněž v Liberci a připravujeme se na zkoušku ZOP.

 

Čekáme miminko :-)

             V současné době s námi sdílí společnou domácnost jeden pejsek Artush Avatar Edii.Chtěli bychom ale pro Artíka ještě jednoho kamaráda a tak jsme se byli nedávno podívat na fenku Tusani Extra Spice z chovatelské stanice MANWË, od které bychom chtěli štěňátko.Dobrá zpráva je, že 17. a 19.3.2013 proběhlo krytí s pejskem, který se nám velmi líbí Adamem Abeo Magmabona.Předpokládané datum narození je 19.5.2013.Moc se na nového kamaráda těšíme.Pokud nám chcete pomoci vybrat hezké a zajímavé jméno od "D", budeme moc rádi.Využijte k tomu kontaktní formulář v nabídce "Kontaktujte nás", nebo nám prostě zavolejte :-).

 

Sociální sítě

Rhodéský ridgeback je pohledný a silný pracovní pes původem z jižní Afriky.Je to pes inteligentní, trpělivý a se silným smyslem pro humor, což z něj dělá báječného společníka.

Přihlášení

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat