1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • RHODESIAN RIDGEBACK
  • Artush Avatar Edii
  • Daudi Dahabu Manwë

Novinky 2013

První zrzavej sníh v Liberci

P1260763P1260968P1270038

Tak jako každý rok touhle dobou jsme na první adventní neděli vyrazili do přírody pro pár větviček na adventní věnec. Na kopci na nás čekal sníh a tak jsme alespoň prověřili Daudiho, jestli bude taky takový milovník sněhových radovánek jako náš Artush, který má radši zimu než léto. Bude. Kluci si první sníh náramně užili a páníčkové taky. Tak budeme doufat a moc si přát, aby letošní vánoce byly bílé.

Galerie První sníh >>

DUO CACIB Praha 3.11.2013

DSCF50072

Nastal čas, abychom Daudiho trochu provětrali ve výstavním kruhu. Za chvíli mu bude půl roku, tak ať si kluk ještě stihne vyzkoušet třídu štěnat. V neděli ráno, když ještě skoro všechno spalo, jsme vystartovali na Mezinárodní výstavu psů do Prahy.

Přípravě věnovala panička opravdu dost času a poctivě cvičila postoj, pohyb v kruhu a „ukaž zuby“. Všechno šlo celkem pěkně, Daudi se přestal při běhu v kruhu zakusovat paničce do nohavice, při chůzi neměl potřebu překousnout výstavní vodítko…zkrátka paráda. Jen ty zuby….to se mu moc nelíbilo…

Do Prahy jsme dorazili s předstihem, pěkně si vše vyzkoušeli na místě a panička byla moc spokojená. Jenže jak už to tak bývá, když je ta pravá chvíle ukázat, co všechno umíme, tak se fešákovi zrovna moc nechce. Proč bych měl běhat a hezky stát, když je na zemi tolik rozšlapaných voňavých pamlsků a zajímavých pachů, které neznám? Předvedení spíš připomínalo závody ve stopování a předvedení zubů připomínalo řeckořímský zápas. Ale naštěstí to stačilo. Daudi dostal svoje první ohodnocení Velmi nadějný 3 a slíbil, že na sobě do příště zamaká ….. A panička na sobě bude taky ještě muset samozřejmě zapracovat, aby mu to nezkazila…určitě.

Artush si odnesl ve třídě otevřené ohodnocení velmi dobrý. Výstavy ho nebaví, na druhou stranu, kde má možnost uvidět tolik krásných slečen? Zkrátka všechno má svá pro i proti.

Na výstavě jsme potkali Daudiho taťku Adama a jeho sestru Angee, tetu Badawi, sestřičku Pheobe a brášku Danteho, a taky holky Anetku a Bahati (kterou Artush bezmezně zbožňuje). Všichni se spolu mohli na konci výstavy pořádně proběhnout a to byla asi ta nejlepší odměna.

Galerie DUO CACIB >>

další foto na:

Manwë gallery 1 >>     Manwë gallery 2 >>     Agadam gallery >>

Coursingový den

Tak dnešní den se opravdu vydařil. Po dopolední psí školičce s Daudim jsme vyrazili s oběma kluky do Hrádku nad Nisou na coursing. Artush běh za střapcem miluje, takže jeho radost byla bezmezná a páníček se pěkně zapotil, než na statného mladíka došla řada a musel ho držet. Artush si dal dva tréninkové běhy a pěkně si je, jak už má ve zvyku, okomentoval radostným poštěkáváním. Daudi se tentokrát jenom díval, aby věděl „vo co gou“, až doroste do věku, kdy bude moc taky coursingovat. Na konci si kluci ještě poběhali s ostatními účastníky coursingu a užili si procházku s páníčky.

 P1240553P1240630P1240672P1240660


 Celá galerie >>

Daudi poprvé ve PSOLE

P1230221P1230223P1230226

Že neděle je od slova „NEDĚLAT“ u nás rozhodně neplatí a tak jsme se ráno moc dlouho nepřevalovali a vyrazili jsme s Daudim poprvé do školky pro štěňata, kterou pořádá PSOLA v Liberci. Protože školička není pro dospělý chlapy, poslali jsme Artushe s páníčkem do „háje“……………

Daudi byl moc šikovný. Ve školce byl sice poprvé, ale prostředí cvičáku mu není rozhodně cizí, protože už přes měsíc maká v našem ZKO Hanychov v Liberci. Takže tady jsme jen upevňovali to, co už umí, ale za přítomnosti podobně mladých pejsků, takže to bylo samozřejmě těžší, ale našemu klukovi se i tak moc dařilo. Trošku práce jsme měli s probíháním tunelu na agility, protože tuhle obludu Daudi ještě neznal. Ale když psovod hodně chce…..za chvíli Daudík probíhal malým i velkým tunelem. Není nad vhodně zvolené pamlsky. Na konci nám doporučili navštěvovat kurs pro pokročilejší štěňata, což zvážíme.

No a na závěr byla odměna největší a to byla hra s novými kamarády, viz galerie. Pokud se objeví na stránkách PSOLY i nějaké fotky „při práci“, tak dodatečně přidáme. Měli jsme páníčka a Artushe v „háji“, takže jsme neměli vlastního fotografa…..ale zase jsme měli k obědu 3 houby.

Celá Galerie >>

Nové fotky Arta a Daudiho

Nové fotky z dnešní vycházky.

 

 P1230053P1230054

P1230067P1230114

P1230143P1230161
Celá Galerie>>

 

Artushova bonitace

Artush Avatar Edii 1IMG 8836Protože z našeho Arta vyrostl chlapík jak se patří, vypravili jsme se s ním 8. září 2013 na bonitaci Českého klubu rhodézských ridgebacků do Prahy. Tady nám kluka uchovnili, takže jsme připraveni na první setkání s nějakou pěknou nevěstou. Ne, že by si Artush už nevybral....dokonce se pokusil vybrat si už na bonitaci a nechtěl si nechat vysvětlit, že takhle to bohužel nefunguje. Ale nakonec pochopil, že bude muset ještě nějaký čas počkat na tu pravou.

Daudimu se na bonitaci taky moc líbilo. Seznámil se tam snad se všemi pejsky a jejich páníčky.Všichni byli moc hodní a tak se tam docela slušně nadlábnul. Tak jsme mu slíbili, že pokud bude všechno v pořádku, bude hezky papat, aby z něj byl velkej kluk, tak se tam za dva roky znovu podíváme.

Super bylo, že jsme se na bonitaci sešli s Katkou a Davidem , kteří s sebou přivezli Daudiho maminku Tusani Extra Spice, tetu Tusani Happy Zippy a nevlastní sestřičku Badawi Manwë, která byla také ten den uchovněna. Navíc jsme měli možnost seznámit se spoustou zajímavých lidí a pejsků. Například s fenkou Bahati Manwë (sestřičkou Badawi) a jejím páníčkem Honzou. Zkrátka skvělej den.

Artush Avatar Edii 2Artush Avatar Edii 3IMG 9007

 

 

 

 

 

 

 

Za poskytnutí fotek děkujeme Vlaďce Hovorkové.

Doma v Liberci

P1200849
Tak jsme doma. Panička má trochu depku a pejsci taky nejsou z takové změny moc nadšeni. JO, jo, zahrada byla prima. První procházka s paničkou nic moc….jak se vlastně vodí velký pes a štěně?? NO, nakonec to chce jen trochu zručnosti a vynalézavosti! Druhá procházka už je lepší….a dá se říct, že do týdne jsme se celkem zaběhli i v Liberci. Také už máme za sebou s Daudim první návštěvu cvičáku. Zdá se, že se mu tam bude líbit, stejně jako staršímu Artushovi. Aby taky ne, když tam dostává pamlsky za hraní a pak se jde ještě na pořádnou vyběhačku do lesa! Les je prima, dá se tam krásně schovávat a tak se tam musí páníčci pěkně hlídat. A jinak novinka, kluci už spí spolu v jednom pelíšku :-).

 

První dny s malým Daudim

P1200138

P1200259

P1190243Jak už jsme psali, tak první dny s naším štěňátkem Daudim jsme trávili na chaloupce v Krkonoších. Třebaže se Artush nejdříve tvářil, že je přece samozřejmé, že si z CHS Manwë vezeme štěňátko, když jsme dorazili na chalupu a zjistil, že Daudi opravdu cestou nikde nevystoupil, že má svoje místečko na spaní, nové hračky a že u nás bude taky papat…tak už tak nadšený nebyl. Nafoukl se a rozhodl se, že prostě přestane jíst. Naštěstí to netrvalo dlouho. Uplynuly dva dny a Artush zjistil, že ho máme pořád stejně rádi, a že mu naopak přibyl prima kamarád.Ledy povolily a z kluků se po dvou dnech stali kámoši. Pak už jsme jen denně pozorovali s radostí jak si spolu začínají hrát, jak se honí a perou a jak každý den mají k sobě blíž. Z Daudiho se vyklubal čertík, který snad není nikdy unavený a mimo jiné naučil Artushe, jaká je super zábava občas přeorat zahradu. Začali jsme také dělat pravidelné procházky, takže měl náš mimísek příležitost poznat místní krávy, koně a slepice, což se vždycky hodí.Po třech týdnech společně strávených na chalupě se nám vůbec nechtělo domů, ale nešlo jinak. A tak jsme se rozloučili se životem na vesnici a zamířili do našeho skutečného domova v Liberci, zkrátka do civilizace.

Sociální sítě

Rhodéský ridgeback je pohledný a silný pracovní pes původem z jižní Afriky.Je to pes inteligentní, trpělivý a se silným smyslem pro humor, což z něj dělá báječného společníka.

Přihlášení