1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • RHODESIAN RIDGEBACK
  • Artush Avatar Edii
  • Daudi Dahabu Manwë

Krmíme barfem

V srpnu 2012 jsme se s konečnou platností rozhodli, že přestaneme krmit granulemi a přejdeme na krmení syrovou stravou. Tomuto rozhodnutí předcházela dlouhá řada zkoušení a hledání granulí, po nichž by Art neměl průjem a které by jedl s chutí.Vyzkoušeli jsme standardní značky u kterých jsme došli k závěru, že obsahují více obilovin, než kvalitního masa.Zkusili jsme i krmivo, které patří do světového seznamu TOP 10 s garantovaným podílem masa minimálně 70%.

Výsledek byl, že Art granule čím dál více odmítal a jeho bobek měl k pevnému skupenství opravdu daleko. V době, kdy už jsme nevěděli co zkusit, aby mu to chutnalo, jsme narazili na internetu na informaci, že někteří chovatelé krmí syrovou stravou tzv. BARF.Je to způsob výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem (kosti, maso, zelenina).Pátrali jsme abychom se dozvěděli více a narazili jsme na knihu Kateřiny Novosádové „BARF – krmení psa přirozenou stravou“.Asi jeden měsíc nám trvalo, než jsme nastudovali vše podstatné.Jak kombinovat různé složky potravy, tak aby byla vyvážená, jaké množství a v jakých poměrech použít.Trošku problém nastal, když jsme hledali vhodného dodavatele masa, ale i zde nám pomohly informace z již zmiňované knihy.

Zjistili jsme, že existují firmy, které distribuují syrové maso určené výhradně pro zvířata. A tak jsme koupili velký mražák a objednali první várku. Přál bych každému, aby viděl změnu ve výrazu našeho psa když jsme mu poprvé naservírovali opravdové maso.V době podávání granulí mu trvalo kolikrát i 15 minut, než celou dávku spořádal a většinou znechuceně něco zanechal.Někdy dokonce dva nebo tři dny prakticky nejedl.Nyní byla za tři čtvrtě minuty miska prázdná a ještě se ohlížel, zda dostane nášup.Nedostal ho, protože jsme se báli, jak bude reagovat jeho trávící soustava.Od té doby ale neznáme co je to průjem.Náš pes  na jídlo pokaždé netrpělivě čeká a má ohromnou chuť k jídlu. Neuvěřitelně zesílil a osvalil se a je na něm vidět, že mu jídlo opravdu chutná.Když se ohlédneme zpátky, už bychom neměnili.Pravdou je, že s BARFEM je víc práce a jídlo musíme připravovat každý den, ale když vidíme Arta, jak je spokojený a nadšený, myslím, že to za to stojí.Neodsuzujeme za každou cenu krmení granulemi, ale už bychom se k nim nevrátili.Pohodlí při krmení granulemi totiž nahradil šťastný pohled našeho zdravého a silného psa.A to za to určitě stojí – no nemám pravdu? :-)

 

Sociální sítě

Rhodéský ridgeback je pohledný a silný pracovní pes původem z jižní Afriky.Je to pes inteligentní, trpělivý a se silným smyslem pro humor, což z něj dělá báječného společníka.

Přihlášení